Instalacje klimatyzacyjne

Klimatyzacja w domu do niedawna wydawała się sporym luksusem, na który nie każdy mógł sobie pozwolić. Dziś instalacja klimatyzacyjna nadal nie należy do najtańszych jednak z roku na rok koszty jej wykonania maleją. Szczególnie często decydują się na nią osoby, które budują dom, ponieważ w skali kosztów jakie ponieśli, cena wykonania klimatyzacji nie jest znaczącym kosztem. Fachowców, którzy podejmą się wykonania instalacji najlepiej szukać w dużych miastach.

Gdzie szukać fachowców?

Jeśli na przykład naszym miejscem zamieszkania jest Małopolska, to Kraków będzie miastem, gdzie na pewno znajdziemy wiele firm specjalizujących się właśnie w wykonywaniu instalacji klimatyzacyjnych. Jedną z firm zajmujących sie Instalacjami klimatyzacyjnymi jest nasza firma. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło nam aby wyróznić się na tle innych krakowskich przedsiębiorstw.

Na co warto zwrócić uwagę?

Przede wszystkim trzeba zastanowić się nad tym czy chcemy instalację całkowicie ukrytą kanałową, gdzie ze ściany będziemy mieli widoczne tylko kratki wentylacyjne, czy może zdecydujemy się na widoczne jednostki ścienne. Te drugie rozwiązanie na pewno będzie szybsze w organizacji ale estetycznie nie będzie zbyt zadowalające. Lepiej więc wybrać instalację, w której jednostka klimatyzacyjna zostanie schowana w ścianie.

Co z klimatyzacją zimą?

Klimatyzacja oprócz chłodzenia również może ogrzewać pomieszczenie. Jest to ciekawe rozwiązanie szczególnie jesienią, gdy nie ma jeszcze na tyle niskich temperatur, aby ogrzewać pomieszczenia z instalacji grzewczej. Trzeba jednak pamiętać o tym, że wykonanie instalacji klimatyzacyjnej to nie wszystko. Konieczne jest jeszcze jej coroczne doglądanie, czyszczenie po to, aby mogła nam długo służyć. Szacuje się, że kompletna instalacja na dom około 150 metrów kwadratowych to koszt około 20-25 tysięcy złotych. Nie jest to więc mała kwota. Z tego też względu konieczne jest zdecydowanie się na sprawdzonego fachowca, jeśli już zdecydujemy się na klimatyzację w naszym domu.