Pompa ciepła

Pompy ciepła stają się coraz popularniejsze w świecie ale także w Polsce. Osoby budujące domy interesują się ich tematyką i bardzo często decydują się na skorzystanie z pomp ciepła w swoich domostwach. Małopolska jest województwem gdzie bardzo wiele firm specjalizuje się właśnie w montażu pomp ciepła.

Jak one jednak działają?

Przede wszystkim pompa ciepła ma za zadanie wykorzystać energię cieplną zgromadzoną w ziemi. Przez cały okres wiosenno-letni nagrzewa się ona i w okresie zimowym jest jeszcze w posiadaniu dostatecznej ilości ciepła do tego, aby ogrzać dom. Ciepło pobierane z ziemi jest wprowadzane do urządzenia i zmieniane w gaz. Kolejnym etapem jest za pomocą pompy zwiększenie temperatury wytworzonego gazu, który później zostaje wykorzystany do ogrzania ciepłej wody.

Pompa ciepła - czy warto?

Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić masę pieniędzy na ogrzewaniu. Oczywiście potrzebny do funkcjonowania jest prąd jednak nie zużyjemy go tyle co opału na zimę w przypadku zastosowania innego źródła ogrzewania. Jeśli zdecydujemy się na ogrzewanie z pompy ciepła to warto odwiedzić Kraków. Posiadamy duże doświadczenie co pozwala nam wyróznić się na rynku.

Jakie są koszty instalacji i eksploatacji pompy ciepła?

Trzeba liczyć się z bardzo wysokim kosztem montażu i przeprowadzenia instalacji. Jego wysokość wyniesie prawdopodobnie kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jest więc to naprawdę bardzo duża kwota, która wróci się dopiero na przestrzeni kilku a nawet kilkunastu lat. Czy więc warto wydać na początku tak dużą sumę pieniędzy? Wszystko zależy od inwestora i tego jak długo planuje mieszkać w domu, który aktualnie buduje. Jeśli planujemy zamieszkać w domu na stałe, to jednorazowy koszt w przyszłości będzie dla nas znaczącym obniżeniem kosztów ogrzewania. Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że z czasem może dojść do różnych awarii, które będzie trzeba usunąć za stosowną opłatą. Również trzeba pamiętać o kontroli i serwisie urządzeń, aby służyły nam długi czas.

Gdy zdecydujesz się na instalację pompy ciepła wybierz dobrego wykonawcę. Doświadczenie zdobywane przez kilka lat pozwoli nam zapewnic najwyższą jakość usług w dobrej cenie.