Projekty instalacji wodnych

Instalacje wodne z pozoru mogą się wydawać proste do wykonania i zaprojektowania. Niestety tak nie jest. Wystarczy niewielki błąd, aby konsekwencje mogły być dla przyszłych domowników bardzo negatywne. Co gorsze, wiele błędów w instalacjach wodnych wychodzi ujawnia się dopiero po zamieszkaniu w budynku i rozpoczęciu z niego intensywnego korzystania.

Czy można jakoś zapobiec awariom?

Aby uniknąć problemów warto zdecydować się na wykonanie projektu takiej instalacji. Kraków jest miejscem, gdzie znajdziemy wiele osób, które specjalizują się w tym fachu. Nawet jeśli jesteśmy przekonani, że sami damy radę z zaprojektowaniem instalacji, to i tak warto z fachowcem, który takimi rzeczami się zajmuje spotkać.

Co muszę wiedzieć na etapie projektowania instalacji?

W projekcie instalacji wodnej trzeba dokładnie przewidzieć, w którym miejscu pragniemy umieścić krany, toalety, wanny czy prysznice. Musimy zaznaczyć również przebieg całej instalacji po pokojach i korytarzach. Trzeba przecież jakoś wszystkie rury poprowadzić co nie zawsze jest takie łatwe.

Projekt i wykonanie - jedna firma czy dwie oddzielnie?

Projekt instalacji wodnej musi również uwzględniać miejsce, w którym woda do domu zostanie wprowadzona, a także ujście do szamba czy oczyszczalni ścieków. Można pokusić się o to, aby kto inny projekt wykonał, a kto inny na podstawie projektu zrobił całą instalację. Małopolska jest jednym z kilku województw, gdzie znajduje się bardzo wielu specjalistów z branży budowlanej dlatego na pewno znajdziemy tam kogoś, kto na podstawie projektu będzie w stanie prawidłowo wykonać instalację wodną. Lepszym rozwiązaniem jest jednak skorzystanie z usług firmy, która wykonuje obydwie usługi, czyli projektuje instalację i ją buduje. Jest to opcja znacznie bezpieczniejsza.