Projekty wentylacji mechanicznej

Wiele osób zastanawia się nad wentylacją mechaniczną w swoich budynkach. Jak powinna ona zostać wykonana? Jaki powinien być projekt? Wykonanie takiego projektu nie jest łatwym zadaniem.

Jakie informację musze dostarczyć projektantowi?

Taki projekt musi zawierać informacje na temat ilości mieszkańców jaką przewidujemy w naszym domu. Do przeprowadzeni projektu wentylacji mechanicznej oczywiście projektant potrzebuje projekt naszego domu, aby uwzględnić jego powierzchnię, a także pomieszczenia, kondygnacje.Wykonując projekt trzeba gdzieś umieścić przewody, a także wszystkie konieczne do funkcjonowania wentylacji urządzenia.

Dlaczego wybór projektanta jest taki ważny?

Bardzo ważne jest to, aby projektant nie pomylił się nawet trochę w obliczeniach. W innym przypadku wentylacja nie będzie spełniała swojej funkcji. Musi dopuszczać do pomieszczeń taką samą ilość powietrza jaką z nich pobiera. Wykonanie projektu naprawdę nie jest proste, dlatego warto wybrać takiego projektanta, który w razie problemów jest w stanie wziąć za swój projekt pełną odpowiedzialność. Najlepiej jest wybrać firmę, która oprócz wykonania projektu wykona również w naszym domu instalację.

Czy wentylacja mechaniczna nie wiąże się z dużym hałasem?

Dobrze wykonany projekt wentylacji mechanicznej pozwoli na całkowite uniknięcie nieprzyjemnych odgłosów wydobywających się z przewodów wentylacyjnych. Powinien on również uwzględnić miejsce, w którym znajdować będzie się rekuperator. Zazwyczaj umieszcza się go w kotłowniach jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby znajdował się gdzie indziej. Musi być jednak zagwarantowana mu dodatnia temperatura.