Rekuperacja

Czym jest rekuperacja? Jest to wymiana powietrza w naszym budynku. Specjalnie przygotowana instalacja wentylacyjna pozwala na pobieranie z wnętrza pomieszczeń brudnego powietrza, a wprowadzenie do nich świeżego.

Rekuperacja - dla kogo?

Rekuperacją interesuje się coraz więcej osób, głównie tych, które aktualnie planują budowę domu, bądź są w trakcie budowy. Oczywiście możliwe jest zastosowanie rekuperacji w domostwach już zamieszkałych jednak na pewno będzie to utrudnione ze względu na ukrycie przewodów wentylacyjnych. Rekuperacja jest oczyszczaniem i wymienianiem powietrza.Warto zainwestować pieniądze w rekuperator, ponieważ jest to naprawdę ogromna wygoda i znaczne zwiększenie komfortu mieszkania.

Gdzie znajdę najlepszych specjalistów?

Małopolska posiada wielu fachowców, którzy zajmują się projektowaniem systemów rekuperacji. Kraków jest jednym z miast, gdzie takich fachowców jest naprawdę bardzo wielu. Wśród wielu firm działających w tym regionie jest i nasza. Kilka lat doświadczenia przekłada się na zadowolenie klientów.

Jak działa rekuperator?

W rekuperatorach, czyli głównym urządzeniu, które zajmuje się wymiana powietrza w domu, znajdują się filtry. Od czasu do czasu konieczne jest zajrzenie do nich, ale nie jest to zbyt trudne zadanie. Cały system, jeśli został dobrze zbudowany i zaprojektowany jest w stanie działać bez jakiejkolwiek awarii przez wiele lat. Warto jednak go systematycznie kontrolować i serwisować, aby mógł jak najdłużej służyć. Z tego też powodu, jeśli ktoś jest zainteresowany rekuperacją to powinien wybrać firmę, która oprócz budowy instalacji, oferuje również jej kontrolę. Modeli rekuperatorów jest bardzo wiele, dlatego przed zakupem warto sprawdzić opinie na ich temat, a najlepiej, jeśli doradzi nam zakup ktoś, kto będzie projektował całą instalację wentylacyjną. Ceny zaczynają się już od niewiele ponad 1000 zł, a mogą wynieść nawet kilka tysięcy. Wszystko zależy od naszych wymagań, a także wielkości budynku i skuteczności jaką chcemy uzyskać.